Tforce

Tforce

Tforce

Nie minął ani rok odkąd Televes zaczął montaż własnych układów scalonych MMIC a już osiągnęli liczbę ponad 200.000 wyprodukowanych sztuk. Tak wrażliwa technologia montażu komponentów wymaga bezwzględnej kontroli, nawet takich parametrów, jak poziom temperatury i wilgotność otoczenia.

Ciągłe doskonalenie jest wymagane także w przypadku technologii, za pomocą których odbywa się weryfikacja procesów montażowych. Dotychczas stosowana przez środowiska medyczne zaawansowana technologia X-ray została wdrożona przez Televes jako technologia tomograficzna w środowisku przemysłowym. Tomografia jest w stanie uzyskać obraz przedstawiający przekrój przez obiekt, tak aby przedstawić go w formacie trójwymiarowym.

Dzięki tomografii, Televes jest teraz w stanie wykryć wady montażowe kulek lutowniczych o wymiarach mniejszych niż 60micro. Pewna obecność powietrza wyrażona w procentach oznacza, że kulka stopniała prawidłowo.

Ponadto, tomografia używana jest przez Televes do analizy czystości części wykonanych z odlewów Zamak, sprawdzając porowatości zastygania. Jest to niezwykle ważne, aby zapewnić prawidłowe uszczelnienie oraz zwartość produktów Televes